Jak naprawić skrzynię biegów?

Nie ma jasnej i szybkiej odpowiedzi na to pytanie. Skrzynia w samochodzie jest złożona z bardzo wielu różnego rodzaju elementów. Każda z tych części może ulec awarii. Podpowiadamy, jakie usterki najczęściej spotyka się w manualnych skrzyniach biegów i jak rozpoznać, że z Twoją przekładnią jest coś nie tak.

Trwałość skrzyni biegów jest zależna od modelu samochodu

W niektórych autach skrzynie biegów są praktycznie nie do zniszczenia. Na przykład w Mercedesie W123. Dlatego do dnia dzisiejszego za taką używaną skrzynię będziesz musiał zapłacić kilkaset złotych. W nowych samochodach nie można mówić już o takiej niezawodności. Dodawanie do nich skrzynie biegów, chociaż są bardzo przyjemne w użytkowaniu, to jednocześnie są też bardziej podatne do różnego rodzaju uszkodzenia. Koszty ich zakupu i naprawy również są wyższe. Dlatego pewnie tak bardzo interesuje Cię kwestia, jak naprawić skrzynię biegów. Jeżeli szukasz dobrego specjalisty w tym temacie we Wrocławiu, to wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Google hasło: naprawa skrzyń biegów Wrocław.

Od czego zacząć naprawę skrzyni biegów?

Jeżeli chcesz samodzielnie rozpocząć regenerację skrzyni biegów, to rozpocznij ją od bardzo dokładnego przejrzenia skrzyni. Wiemy, że samodzielna naprawa jest bardzo trudna, ponieważ samo wymontowanie przekładni zajmuje wyjątkowo dużo czasu. Najpierw musisz odłączyć linki albo mechanizm hydrauliczny sprzęgła, a następnie odczepić półosie albo wał napędowy. Często też trzeba zdemontować kilka części zawieszenia.

Author: polski-kurier.pl