Koperty bąbelkowe – tani sposób na skuteczne zabezpieczenie przesyłki

Za bezpieczeństwo przesyłki odpowiada nie tylko firma kurierska, ale również jej nadawca. To od niego bowiem zależy, w jaki sposób towar jest zabezpieczony i w co zostanie zapakowany. W wielu przypadkach doskonałym wyborem okazują się koperty bąbelkowe.

Wykorzystuje się je przede wszystkim do przesyłania różnego rodzaju katalogów, książek, dokumentów, płaskich produktów, biżuterii, niewielkich części elektronicznych, zabawek i wielu drobnych akcesoriów, których nie ma potrzeby wkładać do kartonowych pudełek. Takie koperty z folią bąbelkową w środku mają w tym przypadku niepodważalne zalety. Są tanie i łatwo dostępne (wymiary kopert bąbelkowych są niezwykle zróżnicowane, więc łatwo je dobierać do konkretnej przesyłki), a do tego zapewniają skuteczną ochronę tego, co się w nich znajdzie. Opakowanie jest lekko usztywnione oraz dobrze zabezpiecza zawartość przed wilgocią.

Jak wybrać odpowiednią kopertę bąbelkową?

Jak można się domyślić, najważniejszym parametrem opisującym tak zwane koperty powietrzne (bąbelkowe) jest wymiar. Oferta jest pod tym względem bogata. Dostępne na rynku koperty bąbelkowe mają swoje oznaczenia, które odpowiadają określonym wymiarom.

Wymiary kopert bąbelkowych

Oznaczenie

Wymiary wewnętrzne

A/11

95×165 mm

B/12

115×215 mm

C/13

150×215 mm

D/14

175×255 mm

E/15

215×255 mm

F/16

225×340 mm

G/17

225×340 mm

H/18

265×360 mm

I/19

295×455 mm

K/20

345×470 mm

L/21

400×460 mm

CD

175×165 mm

S

Szukasz sprawdzonego producenta kopert bąbelkowych? Zapoznaj się z pełną ofertą: https://sklep.grala.com.pl/

Każdy producent kopert bąbelkowych stara się mieć wśród swoich produktów jak najszerszy wachlarz propozycji, choć najczęściej kupowanymi, a więc i najbardziej uniwersalnymi, kopertami są obecnie te o oznaczeniach G/17 (koperty bąbelkowe A4), a także D/14 (koperty bąbelkowe A5).

Dobierając kopertę do swojej przesyłki warto pamiętać, że jej wymiary są bardzo istotnym kryterium wyboru. Kopertę bąbelkową trudno bowiem „wypchać” – nie rozciągnie się i w żaden sposób nie zwiększy ona swojej objętości. Jeśli więc na przykład zamierzamy wysłać kilka egzemplarzy gazety, lepiej wybrać model większy (powiedzmy… koperta bąbelkowa K20), nawet jeśli pod względem wymiarów wewnętrznych wydaje się ona na pierwszy rzut oka zbyt duża.

Koperta z folią bąbelkową od producenta - Sklep.Grala.com.pl

Decydując się na wysłanie czegoś w takiej kopercie, trzeba również mieć na uwadze fakt, że nie wszystko, nawet jeśli się w niej mieści, warto pakować w taki właśnie sposób. Mowa tu przede wszystkim o rzeczach szczególnie cennych. Dlaczego? Ponieważ kopertę bąbelkową łatwiej jest otworzyć bez jej uszkadzania, niż na przykład specjalne koperty bezpieczne (tak zwany safebag). Ważne jest również, aby w kopercie tego typu nie umieszczać przedmiotów ostrych czy szklanych.

Cena koperty bąbelkowej

Koperty z folią bąbelkową wewnątrz przeważnie są tanie, dlatego wielu klientów decyduje się na ich zakup. Należy jednak pamiętać, że ceny kopert bąbelkowych na poczcie różnią się zwykle od tego, co może zaproponować ich producent. Z reguły u niego ceny są o wiele atrakcyjniejsze, dlatego w przypadku zakupu większych ilości, warto zgłosić się po koperty bezpośrednio do niego. W takiej formule łatwo nabyć również specjalne koperty bąbelkowe z nadrukiem, a także ich odmiany w różnych rozmiarach, które na poczcie są spotykane dość rzadko.

Author: polski-kurier.pl