Kiedy wolno zmienić miejsce podjęcia paczki do Anglii?

Kiedy wolno zmienić miejsce podjęcia paczki do Anglii?Nadałeś paczki do Anglii, ale okazało się, że podałeś niewłaściwy adres? A może jesteś odbiorcą przesyłki nadanej przez kogoś innego i nie możesz jej odebrać w podanym na etykiecie adresowej miejscu? Z każdej z tych sytuacji istnieje wyjście, ponieważ przewoźnicy umożliwiają zmianę miejsca podjęcia przesyłki. Kiedy można jej dokonać i jak wygląda ta procedura?

Czym jest przekierowanie paczki?

Przekierowanie paczki to usługa, którą obecnie oferuje większość firm kurierskich. To rozwiązanie, które ogranicza liczbę nieudanych prób doręczenia, a przez to oszczędza czas kurierów. Stanowi również ogromne udogodnienie dla klientów, którzy już nie muszą się martwić, jeśli nie mogą być pod podanym na paczce adresem doręczenia w wymaganym czasie.Przekierowanie pozwala po prostu na podanie zupełnie nowego adresu doręczenia dla wysłanej już paczki. Konieczność wyjścia z domu czy urlop nie są już problemem. Możesz zmienić adres domowy na adres biura i odwrotnie, a także przekierować paczkę do sąsiada lub członka rodziny. Jeśli chcesz, w większości przypadków możesz też za pośrednictwem tej usługi poprosić kuriera o zostawienie paczki w określonym punkcie odbioru przewoźnika – np. w automacie, sklepie czy na stacji benzynowej. – To usługa, która u większości firm jest dostępna zarówno dla przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych, dla klientów biznesowych i prywatnych. Oznacza to, że można przekierować nawet przesyłki do Anglii – wyjaśnia przedstawiciel firmy Euro-Paka.pl.

Kurier do Wielkiej Brytanii – jak przekierować paczkę?

Przekierowanie paczki do UK jest bardzo proste. Większość przewoźników umożliwia dokonanie tej operacji przez Internet. Potrzebny będzie numer przesyłki (zazwyczaj dostarczany wraz z wiadomością SMS lub e-mail o nadaniu), a zazwyczaj również kod potwierdzający, podawany w tej samej wiadomości. Wystarczy wpisać te dane do formularza i zatwierdzić je. W następnym kroku będzie możliwe podanie nowego adresu odbioru. Zmiany adresu doręczenia paczki do Anglii może dokonać odbiorca, który powinien otrzymać wszelkie niezbędne dane w wiadomości potwierdzającej nadanie przesyłki.

Zmiana adresu dostarczenia przesyłki do Anglii – czy zawsze możesz to zrobić?

Czy usługa przekierowania zawsze jest dostępna? Oferują ją wszyscy więksi przewoźnicy, dlatego możesz z niej skorzystać nawet wtedy, gdy wysyłasz tanie paczki do Anglii. Zazwyczaj zmiana adresu doręczenia jest możliwa:

  • do północy w dniu nadania lub do północy w dniu poprzedzającym doręczenie,
  • po pierwszej nieudanej próbie doręczenia.

Zdarza się jednak, że przekierowanie jest dostępne również w planowanym dniu doręczenia.Warto jednak pamiętać, że istnieją pewne sytuacje, w których niemożliwe jest skorzystanie z usługi. Wykluczenia mogą dotyczyć np. paczek zawierających leki na receptę, towary nietrwałe lub o wartościowe przedmioty, a także wszystkich innych przesyłek, które wymagają doręczenia do rąk własnych lub podpisu odbiorcy.

Author: polski-kurier.pl