Spalane flagowego modelu Audi.

Audi to uznana marka, symbol niemieckiej jakości i przewagi technologicznej. Jednym z najpopularniejszych modeli na rynku jest Audi A4. Potencjalny kupujący ma wielkie pole manewru jeżeli chodzi o wybór jednostki napędowej. Przeanalizujmy więc jak wygląda spalanie paliwa dla poszczególnych silników.

Ile pali Audi A4 w wersji z silnikiem benzynowym? Najmniejsze spalanie uzyskamy wybierając silnik o pojemności 1.4 l o mocy 150 KM. Dotyczy to zarówno wersji zwykłej jak i wersji Avant czyli potocznie kombi. Większe jednostki o pojemności 2.0 l i mocy odpowiednio 190 KM i 252 KM spalą 5.4 l oraz 5.7 l na każde przejechane 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Największe spalanie uzyskamy w wersji Avant napędzanej silnikiem o pojemności 2.0 l i mocy 252 KM. Spalanie będzie wynosiło około 6.4 l na 100 kilometrów.

Znacznie lepiej oczywiście wypadają silniki napędzane olejem napędowym. Audi oferuje jedynie silniki o pojemności 2.0 l ale w różnych konfiguracjach jeżeli chodzi o moc. Podstawowa wersja TDI posiada 150 KM i spali najmniej bo 3.8 l na każde 100 przejechanych kilometrów. Najmocniejsza jednostka o mocy 192 KM z napędem Quattro spali nie więcej niż 4.4 l na 100 kilometrów.

Jak widać mimo że Audi A4 to duże rodzinne auto z mnóstwem elektroniki w środku to raporty spalania wykazują niskie zapotrzebowanie na paliwo. Duża w tym zasługa skrzyni dwusprzęgłowej S-tronic, która dzięki zmniejszonemu poślizgowi sprzęgła oraz dynamicznej zmianie biegów, potrafi znacznie obniżyć spalanie.

Author: polski-kurier.pl