Maszyny pakujące a przetworniki wagi

Maszyny pakujące są niezbędnym ogniwem w kompleksowym i zautomatyzowanym procesie produkcyjnym. Dzięki zastosowaniu cyfrowych przetworników wagi niemieckiego producenta sprzętu pomiarowego HBM w maszynie typu stick pack, pakowanie produktu odbywa się precyzyjnie, gwarantując wymaganą dokładność napełniania i dozowania wyrobów.

INVpack, firma wchodząca w skład grupy Inever, projektuje i produkuje najszerszą gamę wielowarstwowych pionowych maszyn do napełniania i zamykania opakowań (VFFS), etykiet samoprzylepnych i saszetek do żywności, produktów farmaceutycznych i kosmetycznych. Na stale rozwijającym się rynku maszyn pakujących INVpack łączy doświadczenie z innowacyjnym podejściem do konfiguracji i optymalizacji konstrukcji. Przykładem najnowszych spersonalizowanych rozwiązań jest 10-torowa maszyna pakująca produkt w postaci sztyftów dla amerykańskiego producenta suplementów diety. Zawiera ona dziesięć cyfrowych czujników wagi HBM FIT7A (po jednym na linię), które umożliwiają zintegrowanie kontroli ciężaru z żądaną prędkością przesuwania się linii produkcyjnej. Jak zauważył Manuel Martínez, kierownik produkcji INVpack, „im lepszy proces umieszczania i usuwania produktu, tym dokładniejsze jest napełnianie, co w związku z tym stanowi lepszy produkt”.

Problemy i ich rozwiązania

Stosowanie maszyn pakujących i dozujących znacznie podnosi efektwność produkcji i obniża koszty związane z niedokładnym naważaniem i kontrolą gotowych produktów. Mniej surowca się marnuje ze względu na nadwagę, mniej paczek zostaje odrzuconych przez niedowagę. Skróceniu ulega czas całej operacji, a więc spadają koszty produkcyjne. Dzięki innowacyjnej konstrukcji maszyny pakującej zaprojektowanej przez INVpack możliwe było umieszczenie cyfrowych przetworników wagi wewnątrz urządzenia, a tym samym kontrolowanie każdej saszetki natychmiast po jej napełnieniu. Czujniki FIT7A dokładnie ważą produkt, a jeśli wystąpi błąd w oczekiwanej wartości, saszetkę odrzuca się, oszczędzając w ten sposób materiały i opakowanie. Przetworniki te znakomicie sprawdzają się również przy napełnianiu butelek cieczami. Nie bez znaczenia jest również ich bezawaryjność.  Każda usterka tensometru wstrzymuje produkcję i przysparza dodatkowych kosztów.  Jednostki FIT7A zawierają bezpłatne oprogramowanie PanelX, które upraszcza parametryzację i zadania analityczne. Na przykład może graficznie analizować dostępny czas ważenia na cykl napełniania, aby maksymalnie wykorzystać proces ważenia. Czujniki FIT7A nie są jedynymi produktami wykorzystywanymi do budowy maszyn firmy Inever Group. Modele FIT5A i PW6D + PAD wraz z innymi rozwiązaniami działają precyzyjnie i skutecznie w szerokiej gamie urządzeń do pakowania i napełniania pionowego. Manuel Martínez dodaje: „Produkty HBM zapewniają również prostą integrację i wdrożenie inteligencji w maszynach, konkurencyjne ceny i wyjątkowe wsparcie techniczne”.

 

Author: polski-kurier.pl