Ranking firm kurierskich na świecie. Czym zajmuje się logistyka? Największe firmy logistyczne na świecie

Logistyka jest jedną z dziedzin nauki, zajmująca się zarządzaniem wszelkimi procesami transportowymi. Mimo, że przewiezienie towaru z jednego miejsca na drugie wydaje się dosyć prostym procesem, w rzeczywistości jest inaczej. Należy po pierwsze przyjmować zlecenie od klienta, następnie wybrać odpowiedni środek transportu i zaplanować najbardziej optymalną trasę przejazdu.

największe firmy logistyczne na świecie

Następnie trzeba odpowiednio przygotować paczki i ich dokumentacje przewozową, jeśli to konieczne zająć się odprawami celnymi itd. Nad transportem należy sprawować należytą kontrolę i nadzór. Trzeba też zapewnić miejsce do magazynowania towarów.  Tymi wszystkimi elementami zajmują się profesjonalne firmy logistyczne albo transportowe z działem logistyki. Powierzając im swoją przesyłkę możemy mieć pewność, że trafi na czas do nadawcy w nienaruszonym stanie.

Ranking firm kurierskich na świecie

Największe firmy logistyczne na świecie to: duńska firma DSV, amerykańskie JB Hunt Transport, XPO Logistics i Old Dominion Freight Line oraz japońska Yamato Holdings. DSV ma oddziały w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach. Wartość rynkowa firmy wynosi około 15 mld dolarów.

 

Author: polski-kurier.pl