Jak przewieźć psa za granicę?

Kiedy decydujemy się na przewóz psa za granicę, powinniśmy się zapoznać podstawowymi wymogami dotyczącymi transportu zwierząt domowych. Na terenie Unii Europejskiej możemy bez większych problemów przewozić zwierzęta, takie jak psy, czy koty. Oczywiście powinniśmy im zapewnić odpowiednie warunki przewozu, które gwarantują im wygodę i bezpieczeństwo. Przykładowo, kiedy przewozimy, niewielkiego, bardzo aktywnego pieska, może być dobrym pomysłem użycie właściwie dobranego transportera, który zapewni bezpieczeństwo zwierzakowi oraz kierowcy.

Kiedy chcemy przewieźć naszego pupila do innych krajów na terenie UE, musimy spełnić kilka warunków formalnych.

Po pierwsze nie możemy przewozić bardzo młodych szczeniaków, zabroniony jest wywóz psów poniżej trzeciego miesiąca życia. Kolejnym warunkiem jest oznaczenie pieska specjalnym chipem lub tatuażem. Pamiętajmy też, że piesek musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

Bardzo ważnym warunkiem jest wyrobienie dla zwierzęcia specjalnego paszportu. Koszt wyrobienia takiego dokumentu to około 100 zł. Paszport z łatwością wyrobimy u weterynarza.

Jeżeli celem naszej podróży jest Anglia, to należy jeszcze pieska odrobaczyć i zabezpieczyć przeciwko kleszczom.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, musimy odpowiednio przygotować samochód do transportu. W tym wypadku, dobrą opcją jest zakup transportera. Natomiast większe psy powinny mieć tak przygotowane miejsce do przewozu, aby zabezpieczyć je przed ostrym hamowaniem i gwałtownymi manewrami. Niezbędne jest także, aby piesek miał stały dostęp do wody. Podczas transportu nie zapominajmy o postojach. Powinniśmy je robić co około dwie, trzy godziny. W tym czasie wyprowadzimy pieska na krótki spacer, to także dobry czas na karmienie.

Przewóz psa do Anglii, wykonać go samemu, czy zlecić profesjonalnej firmie?

Odległość pomiędzy Polską a Anglią to około 1500-2000 kilometrów. Trasa miejscami jest wymagająca. Podróż, wliczając w nią postoje, trwa dosyć długo. Między innymi z tych powodów warto zlecić przewóz psa do Anglii profesjonalnej firmie. Firma transportowa, która posiada wszystkie niezbędne zezwolenia, doskonale sprawdzi się podczas tego typu zleceń. Profesjonalni kierowcy, zapewnią bezpieczny i szybki przejazd naszemu pupilowi, a odpowiednio przygotowane samochody zagwarantują mu maksymalny komfort podróży. Dobre firmy, których specjalnością jest przewóz zwierząt za granicę, służą także profesjonalnymi poradami, jak przygotować psa do transportu, dodatkowo udostępniają też możliwość śledzenia aktualnej trasy przez GPS.

 

Author: polski-kurier.pl