Drony – najważniejsze informacje

Dron to bezzałogowy statek powietrzny (UAV). Drony mogą być zdalnie sterowane z odległości. Drony są zwykle wyposażone w jedną lub więcej kamer, systemów nawigacji GPS i czujników. Urządzenia te od lat wykorzystywane są do celów wojskowych. Teraz drony są również wykorzystywane do celów komercyjnych. Drony są wykorzystywane do służb reagowania kryzysowego, takich jak gaszenie pożarów i badanie klęsk żywiołowych, do nadzoru w różnych regionach świata. Historia dronów zaczyna się na początku XX wieku. Podczas I wojny światowej Francuzi opracowali bezzałogowe statki powietrzne. Nazywano to “balonami”. Przenosił bomby i prowadził szpiegostwo na swoich przeciwnikach. Balony były przywiązane do ciężkiego przedmiotu, aby nie zostały porwane przez wiatr. W 1960 roku drony były wykorzystywane do celów wojskowych. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zaczęły używać dronów do misji rozpoznawczych nad Wietnamem Północnym. W 2013 roku Kongres uchwalił ustawę, która pozwoliła Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) oraz Celnictwu i Ochrony Granic (CBP) na używanie dronów do określonych misji.

Zalety dronów

Wykorzystanie dronów jest gorącym tematem od wielu lat, a debata trwa. Korzystanie z dronów ma wiele zalet. Na przykład mogą być używane do transportu towarów w obszarach, które nie mają niezawodnych metod transportu naziemnego. Oszczędzają również czas, wykonując ankiety i badając własność szybciej niż w przypadku ludzi na piechotę. Właściciele dronów mogą również wykorzystywać je do celów rekreacyjnych, takich jak fotografia i wideografia. Warto dodać, że firma SNH Drones  prowadzi ciekawe kursy specjalistyczne.

Jak działają drony?

Wiele części jest zaangażowanych za kulisami, aby wspierać bezproblemowe działanie dronów, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z bezzałogową lub zdalną technologią, która składa się na system drona. Od wydawania poleceń po zapewnienie możliwej do opanowania wagi, piloci muszą wziąć pod uwagę różne czynniki, które sprawiają, że dron nadaje się do określonych zadań. Za sprawą snh-drones można rozwinąć ważne kwalifikacje.

Naziemna stacja kontroli (GCS)

Naziemne stacje kontroli są centralną jednostką sterującą, która umożliwia latanie UAV i działanie UAS. Stacje te mogą być tak duże, jak biurko z wieloma widokami, tak małe, jak kontroler ręczny, a nawet aplikacja. GCS może być kontrolowany przez użytkownika lub obsługiwany przez satelity i jest w stanie kontrolować lot, kontrolować czujniki ładunku, zapewniać odczyty statusu, planowanie misji i tethering systemu łącza danych. Drony, w szczególności UAV, występują w różnych rozmiarach i są zdolne do przenoszenia ładunków o równie zmiennych rozmiarach. Od leków ratujących życie po paczki i wiele innych, drony zapewniają skuteczną metodę dostawy, ale muszą być zbudowane, aby poradzić sobie z wykonywaną pracą. Niektóre drony mogą być w stanie przenosić setki kilogramów, podczas gdy inne mogą poradzić sobie tylko z dziesięcioma kilogramami. Ważne jest, aby operatorzy wybrali odpowiedniego drona, który pomoże im wykonać daną pracę.

Author: polski-kurier.pl