Możliwość sprawdzenia przesyłki – kurier za pobraniem z możliwością sprawdzenia

Zamawiając jakiś towar bardzo często dochodzi do sytuacji, w których zwyczajnie nie mamy zaufania do jakiegoś sklepu internetowego. W takiej sytuacji, mamy kilka możliwości. Jedną z nich jest bez wątpienia zamówienie towaru pod nasz adres przy pomocy kuriera, wykorzystując opcję płatności za pobraniem. Kiedy zdecydujemy się na taką możliwość, mamy pewność że nasze pieniądze są bezpieczne od samego początku, do samego końca trwania transakcji.

Płatność za pobraniem

Dzięki tej metodzie płatności, pieniądze wręczamy bowiem kurierowi, który pod nasz adres przyjeżdża z gotową do odbioru paczką. My, jako klienci, mamy wtedy prawo sprawdzić zawartość paczki. Jeśli wszystko się zgadza, a zawartość paczki nie uległa żadnym uszkodzeniom, możemy w pełnym spokoju podarować pieniądze kurierowi, który następnie przekaże kwotę w ręce sklepu, z którego zamawialiśmy jakiś towar. Możemy wtedy cieszyć się nowo nabytym przez nas dobrem, a cała sprawa jest od razu zamknięta.

Kurier za pobraniem z możliwością sprawdzenia

Jeśli jednak okaże się, że paczka jest uszkodzona, bądź też zawartość paczki nie zgadza się z naszym zamówieniem, możemy zachować nasze pieniądze i odmówić przyjęcia paczki. Podajemy wtedy kurierowi powód, wypełniamy odpowiednie dokumenty i zachowujemy nasze pieniądze. To właśnie dlatego, płatność za pobraniem jest najbardziej bezpieczną opcją. Kurier za pobraniem z możliwością sprawdzenia przesyłki to kluczowa kwestia, gdyż tylko wtedy będziemy mieli pewność co do tego, że nasza paczka zgadza się z tym, co chcieliśmy otrzymać. Można łatwo wywnioskować, że problematyczne stawałoby się tutaj opłacenie takiej paczki z góry, gdyż zwracanie przelewu ze sklepu, który może celować tylko i wyłącznie w oszustwa to ciężka sprawa. Z pewnością, nigdy nie powinniśmy opłacać paczek z góry w momencie, w którym nie mamy zaufania oraz nie znamy strony, z której zdecydujemy się zakupić jakiś towar. Warto pamiętać, że w takich przypadkach kurier jest tylko pośrednikiem i nie mamy prawa obwiniać go za zawartość paczki, a jedynie za uszkodzenia.

Author: polski-kurier.pl