Broker kurierski co to jest? Firma kurierska czy usługa brokera – co wybrać? Broker kurierski jak zacząć

Musisz nadać paczkę, ale przerażają Cię ceny na poczcie i w firmach kurierskich? Na szczęście jest możliwość, aby te koszta zmniejszyć, a jest nia skorzystanie z usług brokera kurierskiego.

Broker kurierski co to jest?

Broker usług kurierskich to firma, zazwyczaj internetowa, pośrednicząca w zamawianiu usług kurierskich. Można odnieść błędne wrażenie, że taka usługa będzie nasz kosztować więcej niż znalezienie kuriera samodzielnie, ale jest przeciwnie. Cena, jaką będziemy musieli zapłacić za przesyłkę jest bowiem ceną, jaka dany broker wynegocjował z firmą kurierską z pozycji kontrahenta, który zapewnia jej wielu klientów. Niekiedy usługa taka jest o 70-80% niższa dla paczek krajowych, dla międzynarodowych zaś aż o 80-90%.

Broker kurierski jak zacząć

Decydując się na zamówienie kuriera u brokera, w rzeczywistości zamawiamy usługę u jednej z renomowanych firm kurierskich i niczym nie różni się ona od tej wykonanej bezpośrednio w firmie. Różnica widoczna jest natomiast w cenie – możemy zaoszczędzić nawet 50% kosztów (cena podstawowa – zniżka dla brokera + jego prowizja). Zamówienia składa się bezpośrednio na stronie brokera a on przekierowuje je dalej.

Author: polski-kurier.pl