Problem właścicieli kotów.

Posiadanie kota

Posiadanie kota w domu przynosi nam wiele korzyści, jednak bycie właścicielem zwierzaka to pasmo niekończących się obowiązków. Musimy poświęcać naprawdę dużo uwagi naszemu zwierzakowi, karmić go oraz sprzątać po nim. Musimy również dbać o stan jego zdrowia. Mimo odpowiedniej opieki nadal wśród właścicieli tych zwierząt pojawia się problematyczne hasło mój kot ma łupież . Jak radzić sobie z takim problemem? Często pojawia się pytanie czy jest to zagrożenie dla stanu zdrowia naszego zwierzaka, niestety koci łupież może wskazywać na problemy zdrowotne, dlatego w takiej sytuacji skierować się do weterynarza.

Czym jest łupież koci i jakie są jego przyczyny?

Łupież koci to schorzenie skóry naszego czworonoga. Objawia się jako elementy suchego naskórka na sierści kota, lokalizacja to głównie okolica ogona oraz kręgosłupa. Może towarzyszyć temu również zmatowienie sierści w tych samych okolicach. Przyczyny takiego stanu mogą być różne. Te mniej groźne dla naszego zwierzaka to między innymi zbyt niska wilgotność powietrza, odwodnienie, stres oraz nieprawidłowo dobrana karma. Przyczyny, które mogą zagrażać zdrowiu naszego kota to grzybica, pasożyty lub alergia. Widzimy zatem, że nie można lekceważyć tego problemu tylko należy wdrożyć jak najszybciej działania mające na celu poprawę stanu skóry naszego czworonoga.

Leczenie łupieżu kociego

Jeśli chodzi o leczenie to wszystko zależy od pierwotnej przyczyny zmian. Jeśli jesteśmy pewni, że przyczyną schorzenia są wyżej wymienione elementy, które nie zagrażają zdrowiu naszego czworonoga możemy zdecydować się na samodzielną walkę z tym problemem poprzez zmianę karmy, nawodnienie kota lub zwiększenie wilgotności powietrza. Jeśli jednak nie mamy pewności co jest przyczyną takiego stanu powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem. On na podstawie wykonanych badań postawi diagnozę oraz przygotuje dla nas odpowiednią propozycję leczenia, które pozwolą nam na poprawę zdrowia naszego kota.

 

Author: polski-kurier.pl