Ciśnieniomierz nadgarstkowy – czy warto do kupić?

Nieleczone wysokie ciśnienie to przypadłość, która może doprowadzić do niebezpiecznego dla życia człowieka zawału serca. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby osoby chore na nadciśnienie regularnie je kontrolowały. W celu uzyskiwania rzetelnych pomiarów powinny zaopatrzyć się w odpowiedni ciśnieniomierz.

Na rynku mamy niezwykle bogaty wachlarz tego produktu. Osoby zainteresowane kupnem powinny dobre zastanowić się nad wyborem odpowiedniego aparatu. Chorzy zazwyczaj muszą mierzyć ciśnienie kilka razy dziennie, więc aparat powinien być nie tylko dokładny ale trwały i funkcjonalny. W sprzedaży mamy ciśnieniomierze nadgarstkowe oraz naramienne. Te ostatnie wykonują bardzo dokładne pomiary, dlatego często polecane są osobom borykającym się z zaawansowaną chorobom serca.

 

Z kolei ciśnieniomierz nadgarstkowy przez wielu lekarzy jest polecany młodym osobom. Doskonale sprawdza się u osób otyłych, które nie są w stanie zmieścić ręki w mankiecie aparatu naramiennego. Kupując aparat ciśnieniowy należy zwrócić szczególną uwagę na źródło zasilania. Bardzo funkcjonalne są aparaty, które można podłączyć do prądu lub zasilać przy użyciu baterii, gdyż można je stosować w trakcie podróży czy na spacerze. Każdy ciśnieniomierz powinien mieć czytelne okno, na którym powinny koniecznie wyświetlać się informacje o nieprawidłowym pomiarze. W aparacie przydatna jest też funkcja zapamiętywania poprzednich pomiarów oraz wykrywająca arytmię serca. Rzetelne wykonywanie pomiarów ciśnienia tętniczego przy pomocy dobrego aparatu może uchronić każdego chorego przed niebezpiecznym dla jego życia zawałem serca.

 

Author: polski-kurier.pl