Suzuki Swift- opis modelu

Suzuki Swift to jeden z najbardziej znanych kompaktowych samochodów, które są produkowane przez tę japońską markę. Samochód można zaliczyć do segmentu B. Zostało zaprezentowane na rynku w 1983 roku. Jeżeli chodzi o jego stylistykę, to była bardzo nowoczesna i znacznie odbiegała od tego, co prezentowały sobą inne marki.

 

Było dostępne jako 3- lub 5-drzwiowy hatchback. Suzuki Swift był kanciasty i miał prostokątne reflektory. Wnętrze Suzuki Swifta było dość przestronne, jak na tak kompaktowe auto. Suzuki Swift ważyło tylko 700 kilogramów. Na początku Suzuki Swift było sprzedawane pod nazwą Cultus. Dopiero po trzech latach zmieniono jego nazwę na Swift. Wtedy przeprowadzono również facelifting. Suzuki Swift było wyposażone tylko u wyłącznie w silniki benzynowe o pojemności 1 lub 1, 3 litra. Pierwszy z nich miał 50 lub 71 KM. Natomiast drugi (4-cylindrowy) – 67 (później 64) lub 73 KM. Ostatnią dostępną wersją było Suzuki Swift Suzuki Swift GTi – 101 KM.

Suzuki Swift spalanie

W 1989 roku na rynku pojawiła się II generacja Suzuki Swift. Do wcześniej dostępnego hatchbacka, dodano 4-drzwiowego sedana oraz 2-drzwiowe cabrio. Wtedy znacznie zmieniono stylistykę tego samochodu. Zaokrąglono jego przód oraz tylną klapę. Wnętrze Suzuki Swifta wyglądało na jeszcze większe, ponieważ zainwestowano w duże przeszklenia oraz małe słupki. W Suzuki Swift spalanie było na bardzo ekonomicznym poziomie. Obecnie Suzuki Swift wygląda zupełnie inaczej, ale takie były jego początki. Niektórzy wspominają te modele z sentymentem.

 

Author: polski-kurier.pl